برباد رفتن سرمایه جوان ابرکوهی با یک سهل انگاری

به گزارش نویاب؛ مهدی جلایی کارآفرین جوان ابرکوهی مدت ۵ سال با پرورش بوقلمون در محله گل‌کاران این شهرستان، امرارمعاش می‌کند.

وی روز گذشته وقتی به محل پرورش بوقلمون‌ها رفته بود مشاهده کرد تعداد ۳۰ قطعه از بوقلمون‌های ۱۱۰ روزه‌اش نقش بر زمین شده و از بین رفته‌اند و دیگر بوقلمون‌ها نیز بی‌حال و بی‌جان هستند.

جوان ابرکوهی در خصوص جزئیات این حادثه اظهار کرد: فروردین امسال با هماهنگی مسئول کارخانه خوراک دام و طیور  مقدار ۶۳۰ کیلوگرم دان در قالب ۱۵ عدد کیسه، خریداری کرده و به بوقلمون‌ها دادم.

وی گفت: روز گذشته متوجه تغییر رنگ مدفوع بوقلمون‌ها شدم و بلافاصله به دکتر دهقان دامپزشک شهرستان مراجعه کردم. با نظر دکتر و کارشناسان داروخانه که علت را خوراک مسموم می‌دانستند، سریع مابقی خوراک‌ها را از ظرف بوقلمون‌ها جمع‌آوری کرده و داروهای تجویزشده را در آب ریخته و به آنها دادم. اما متأسفانه کار از کار گذشته بود و داروها مؤثر واقع نشد و طی چند روز تعداد ۲۰۰ بوقلمون که هنوز یک ماه از خریدشان نگذشته بود، در چند مرحله تلف شدند.

کارآفرین جوان تصریح کرد: حدود ۲۰ روز پیش تمام این بوقلمون‌ها را به ارزش ۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خریداری کرده بودم و اکنون موقع فروش و بهره‌برداری آنها بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد : دکتر حاصلی یکی دیگر از دامپزشکان شهرستان پس از کالبدشکافی یکی از بوقلمون‌ها، علت مرگ را خوراک مسموم و سبز شدن سنگدان‌ها اعلام کرد، که دکتر شیخی نیز همین دلیل را در نامه خود عنوان کرده است.

 

 

منبع: سروابرکوه


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *