از کارگری در ساختمان تا تاسیس بستنی میهن

معرفی ایوب پایداری بنیانگذار بستنی میهن

ایوب پایداری مدیرعامل و بنیانگذار شرکت صنایع لبنی و بستنی میهن از جمله چهره های شاخص صنعت، تولید و کارآفرینی کشور اســت که از هیچ شروع کرد و حالا بعد از گذشت ۴ دهه تلاش به بزرگترین تولید کننده بستنی و شیر اســتریلیزه در ایران تبدیل شده اســت.

هسته اولیه میهن

حاج ایوب در دهه ۴۰ از روستای کندر به تهران مهاجرت کرد، مدتی را به‌عنوان کارگر ساده ساختمانی فعالیت نمود و با اندوخته اندکی که به دست آورد گاری کوچکی خرید و کار فروش بستنی را آغاز کرد.

شروع کار ایوب پایداری با گاری بستنی فروشی

او با شم بازاریابی قوی که در همان دوران نوجوانی داشت دریافته بود که بچه‌های مدارس می‌توانند یکی از مشتریان مهم بازار هدف او باشند. ازاین‌رو بساط کار خود را جلوی درب مدارس بالای شهر گذاشته بود، اما او مردی خستگی‌ناپذیر بود پس از تعطیل شدن مدارس در این فکر بود که در کدام نقطه شهر مردم دورهم جمع می‌شوند.

پس از کمی پرس‌وجو با میدان آزادی تهران آشنا شد که در آن سال‌های دهه ۵۰ مردم شب‌ها در آنجا جمع می‌شدند و در فضای سبز آن محیط به‌صورت خانوادگی تفریح می‌کردند.

ایوب جوان نیز پس از تعطیل شدن مدارس، بساط بستنی‌فروشی را به میدان آزادی می‌برد و تا پاسی از شب در آنجا کار می‌کرد.

میهن امروز

امروز ایوب پایداری در حالی که خود را فقط یک بستنی فروش میداند مدیرعامل بزرگترین شرکت صنایع غذایی لبنی و بستنی میهن است که ۵ هزار و ۷۰۰ شغل در اسلامشهر ایجاد کرده است. برند میهن یکی از محبوب ترین و معروف ترین برندهای بستنی در خاورمیانه است و محصولات متعدد آن هر روزه به بسیاری از کشورهای دنیا از جمله عراق، کویت ، امارات متحده عربی و جمهوری آذربایجان صادر می شود.
شاید کمی تعجب برانگیز باشد اینکه بدانیم او ماهانه بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بابت حق بیمه کارکنان خود می پردازد و سهم بزرگی در کارآفرینی ایران عزیز دارد.

محصولات ایــن کارخانه هم اکنون در سراسر کشور و در بیش از ۲۰۰ هزار نقطه به فروش می رسد و براساس آمارهایی رسمی که از سوی مسئولان ایــن کارخانه ارائه شده آن ها برای تولید محصولات مختلف خود روزانه ۱۱۰۰ تن شیر از دامداران دریافت می کنند.

هم اکنون انواع بستنی های میهن به کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهای آسیای میانه، عراق، کشورهای آسیای جنوب شرقی و چند کشور اروپایی صادر می شود.

با ما همراه شوید:            

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *