داستان جالب تولد «سس بهروز»

فروتن

کودکی

بهروز فروتن در سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد و در سن ده سالگی پدرش را از دست داد. مهمترین چیزی که از پدر به یاد دارد اینست که می‌گفت انسان باید جوهر کار داشته باشد.
بهروز در كودكی از فروش درصدی محصولات مثل بادبادك، فانوس،‌ روروك و تعمیر دوچرخه و غیره و دسترنج كار در تعمیرگاه‌ها خود را اداره می‌كرد و اموال پدری در زندگی وی چندان نقش‌آفرین نبود .

تحصیلات

بهروز بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات در رشته مدیریت دانشگاه تهران به تدریس و مدیریت در مدرسه مشغول شد و ردای فرهنگی هم بر تن کرد اما بیشتر به دلیل مسائل پیش روی زندگی‌ مجبور شد در کنار تدریس به فعالیت های پیمانکاری روی آورد.
به خاطر اعتماد نابجایش به یکی از دوستانش، به مشکلات مالی شدیدی برخورد؛ آن‌قدر شدید که تقریبا تمام دارایی‌ که در این مدت اندوخته بود در لحظه از کف داد.

راه اندازی کسب و کار

در این شرایط بود که به فکر راه اندازی کسب و کاری کم هزینه افتاد لذا سراغ تولید فرآورده‌های غذایی آن هم با کمک همسر و فرزندانش در زیرزمین منزل استیجاری‌رفت. او در این سالها هر روز حوالی ساعت ۳ ـ ۲/۵ صبح با یک ژیان مهاری که با مشقت آن را خریده بود‌، برای تهیه مواد اولیه می‌رفت میدان اصلی تره بار.

به اعتراف خودش بارها پیش آمد که محصولاتش به فروش نرفته و دچار فساد شوند. روزی برای تنوع بخشیدن به تولیداتشان دست به تولید سالاد الویه زدند اما پس ازتوزیع گفتند كه خریدار ندارد و همه سالاد الویه‌ها فاسد شدند.بالاخره خانه اش را فروخت و با پول آن کار را توسعه داد.

رونق گرفتن کار

وی آنقدر پی‌درپی به دستگاههای ذی ربط مراجعه كرد كه حاضر شدند حرف‌هایش را گوش دهند. حتی چند مورد پیش آمد كه از اداره بیرونش کردند و حتی اجازه ورود ندادند. در کنار برخی سختی ها ،صادرات بهروز هم رونق می گرفت و راهها برای ورود به بازار های جهانی بازتر می شد.

نخستین محموله های صادراتی بهروز در بازار آ‌مریكا مشاهده شد و مواد غذایی ایران با برند ایرانی عرضه شد و FDA آمریكا را دریافت كرد. به جز آمریكا صنایع غذایی بهروز به كشورهای اروپایی، ژاپن، كانادا و كشورهای عربی هم راه پیدا کرد. این شرکت در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰۰ نفر پرسنل دارد و شش نقطه از کشور تحت لیسانس صنایع غذایی بهروز کار می‌کنند.

آقای فروتن در فیلم زیر داستان تولد محصولات بهروز را تعریف می کند:


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *