کارآفرینی و کسب درآمد از الاغ + تصاویر

در شرایطی که بسیاری از جوانان جویای کار و راه حلی برای کسب درآمد هستند یک شهروند میانسال گنابادی توانسته با راه اندازی واحد پرورش الاغ کسب درآمد کند.

علی اکبر حاجی جمهوری متولد سال ۱۳۴۷ روستای حاجی آباد از توابع شهرستان گناباد بیش از یکسال است واحد پرورش الاغ راه اندازی کرده است.

کسی باور نمی کرد!

وی در سالهای ۹۴ و ۹۵ به دنبال کسب مجوز راه اندازی واحد پرورش الاغ با نام سم طلایی بود اما در کتاب دام کشور در این خصوص مجوزی تعریف نشده بود و در واقع برای اولین باربود که واحد پرورش الاغ در کشور راه اندازی می شد.

وقتی پیگیرهای مجوز را انجام میداد کسی باور نمی کرد که واقعا هدفش راه اندازی مجموعه ای برای پرورش الاغ باشد. حتی برخی از مسئولین همکاری لازم را انجام نمی داند و تصور می کردند هدفش از کسب مجوز دریافت تسهیلات بانکی است.

به هر حال بعد از تلاش ها و پیگیری های فراوان توانست مجوز را کسب کند.

 

ضرورت تبلیغات

از آنجایی که پیش از این مسئولیت روابط عمومی در آستان قدس رضوی را برعهده داشت به تبلیغات اعتقاد داشت و در حد توان در جهت معرفی بیشتر این واحد تبلیغات کرد.

در ابتدای آغاز به کار به این دلیل که این کار یک شغل عجیب به نظر می آمد به صورت نا خواسته خبر راه اندازی واحد پرورش الاغ در گناباد دهان به دهان چرخید و در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت.

با این وجود وی باز هم از تبلیغات دست نکشید و در حد وسع با چاپ تراکت های تبلیغاتی، از طریق فضای مجازی و حتی راه اندازی غرفه در ایام تعطیلات نوروز در خصوص خاصیت های درمانی شیر و عنبر نسارا الاغ اطلاع رسانی کرد.

 

تمسخر!

خودش می گوید: “در این کار هرگز دلسرد نشده ام حتی مسخره کردن و خنده های مردم به من انگیزه می دهد و به هیچ عنوان پشیمان نیستم.”

محصولات نظیر شیر ، عنبرنسارا و مهره الاغ خریداران زیادی دارد اما به علت اینکه میزان تولیدات کم است درآمد این کار فعلا در حد پایین است، هرچند که هدف او از این کار کسب درآمد نیست.

عنبرنسارا الاغ برای درمان تنگی نفس، ضد عفونی، حساسیت های فصلی، درمان سینوزیت زخم های چرکی و.. استفاده می شود همچنین شیر الاغ خاصیت درمان خون دماغ، بهبود کیفیت خواب ، خاصیت ضد باکتری، کاهش وزن و .. دارد.

این خواص از نظر طب سنتی کاملا مورد قبول است و چه بسا بسیاری از افراد با مصرف شیر الاغ درمان و یا مشکلشان بهبود یافته است و همچنین در گذشته هم افراد زیادی درمان شده اند.

 

مطالب مرتبط:

برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *