درآمد شب عید: اجاره دادن روزانه زیرزمین!

اجاره روزانه اتاق

محل اسکان ارزان

هر وقت حرف از سفر میشه، اولین نکته ای که به ذهنمون میرسه قیمت بالای هتل ها به خصوص در ایام شلوغی مثل عید نوروز است. بعضی وقت ها خود این موضوع باعث میشه قید سفر را بزنیم و با یه پارک رفتن، حواس بچه ها را از مسافرت پرت کنیم!

اخیرا چند سالی است که استارتاپ هایی ایجاده شده اند که هم مشکل گرانی اسکان را برای مسافران حل می کنند و هم می توانند فرصت خوبی برای درآمدزایی باشد. روش کار این شرکت ها به این شکل است که اگر شما در خانه خودتان زیرزمین، اتاق خالی یا هر قسمت مجزایی را دارید که می توان آن را به مسافران اجاره داد، آن را در سایت ثبت می کنید. مسافران هم از طریق این سایت ها می توانند اتاق شما را رزرو کنند.

قیمت فضاهایی که روی این سایت ها گذاشته می شود از حداقل شبی ۶۰-۵۰ تومان شروع می شود و معمولا در ایام عید این نرخ ها دو برابر می شود؛ این درحالی است که قیمت ارزانترین هتل در همان شهر حداقل ۶-۵ برابر گران تر از این قیمت است.

با این کار اگر شما قسمت مجزایی در منزل خود داشته باشید، به ازای هر شب اجاره دادن آن در ایام عید، بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان درآمد کسب خواهید کرد. البت از این مبلغ ۵ درصد سهم سایتی است که برای خانه شما مشتری پیدا کرده است.

معرفی سایت

سایت های زیادی هستند که این کار را انجام می دهند. ایده این کار را اولین بار در دنیا شرکت airbnb انجام داد که قبلا در مورد داستان آن مطالبی در سایت گذاشته ایم(اینجا و اینجا). از بهترین سایت های ایرانی برای این کار می توان از «موسم» و «جاجیگا» نام برد. بعد از این دو سایت، می توان از سایت های دیگری مثل «سرایار»، «اتاقک» و «وادیرو» نام برد.  البته بعضی از افراد برای پیدا کردن مشتری، خانه خود را در سایت دیوار یا شیپور قرار می دهند که ممکن است مفید باشد.

برای ورود به سایت های بالا می توانید روی لوگوهای آنها کلیک کنید:

     جاجیگا       موسم     سرایار    اتاقکوادیرو 

اگر امسال قصد مسافرت نوروزی دارید، حتما به این سایت ها سر بزنید.  


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

4 Comments on “درآمد شب عید: اجاره دادن روزانه زیرزمین!”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *