فیلم/ مسیری که مرغ فروش دوره گرد برای رسیدن به موفقیت پیمود

به گزارش نویاب؛ رضا سواری تنها با دو هزار تومان سرمایه اولیه و یک دستگاه موتورسیکلت کار خود را با فروش مرغ آغاز کرده اما او امروز از صاحبان بزرگ زنجیره کامل صنعت مرغداری کشور است.

سواری در سال ۶۳ تنها با یک دستگاه موتور سیکلت، یک قفس طلایی و دو هزار تومان سرمایه اولیه، فعالیت خود را آغاز کرد. اما او اکنون بیش از ۱۱ بار مرغدار نمونه کشوری شده، سال ۸۵ کارآفرین برتر ملی و سال ۸۷ به عنوان مدیر نمونه ملی انتخاب و نشان ملی بهره وری اولین المپیاد بخش کشاورزی در سال ۱۳۹۵ را از آن خود کرده است و هنوز با گذشت بیش از ۳۴ سال فعالیت قله های ترقی را همچنان طی می کند.

اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر

او توانسته با ایجاد اشتغال برای بیش از ۳۰۰ خانواده آن‌ها را تحت پوشش بیمه خود قرار دهد و برای همه آن‌ها آپارتمان سازی کند. او که روزی با درآمد مرغ فروشی‌اش توانسته بود فقط یک مرغداری ساده در یکی از روستاهای مهاباد خریداری نماید در حال حاضر بیست واحد پیشرفته مرغداری صنعتی و مطابق با استانداردهای جهانی دارد و چندین بار مرغدار نمونه کشوری و جهان شده است.

او موتورسیکلتی که با آن فعالیت خود را آغاز کرده در سر در واحد تولیدی اش نصب کرده و می گوید: “این موتورسیکلت را در ورودی کارخانه گذاشته‌ام که هیچ‌وقت فراموش نکنم از کجا کارم را شروع کردم و احساس غرور نداشته باشم؛ همیشه یادم باشد که رضا سواری کارش را با یک موتور، دو هزار تومان پول و یک قفس شروع کرد؛ علاوه براین قصه این موتور به خیلی از جوان‌هایی که مثل چندسال پیش من بودند می‌تواند این امید را بدهد که از صفر هم می‌توان شروع کرد و فقط باید انگیزه،کار، تلاش و ایمان داشت.”


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *