از اعتیاد شوهر، تا تولید گل هایی از جنس مس

می خواهیم امروز شما را با بانویی آشنا کنیم که به علت اعتیاد همسر خود به کار با مس روی آورده و از این فلز گلهایی زیبا خلق می کند.

وی که ۳۴ ساله متأهل و دارای یک فرزند است با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به شرایط سخت زندگی‌ام روح دوباره بخشید، خاطرنشان کرد: قبلاً کارهای هنری دیگری انجام می‌دادم؛ مربی گل‌های چینی و بلندر بودم.

وی در رابطه با دلیل روی آوردن به این هنر گفت: به دلیل مشکلاتی که در زندگی داشتم در پی آن بودم که به نوعی خود را سرگرم کرده و همچنین به فکر آینده خود و فرزندم بوده باشم؛ ازاین‌رو به پیشنهاد برادرم به کار هنری گل‌سازی با مس روی آوردم.

مریم با بیان اینکه با ۴ هزار تومان کار را شروع کردم، ادامه داد: برادرم زرگری دارد؛ ایشان وسایل مورد نیاز را در اختیارم گذاردند و این شروعی بود تا کارم را آغاز کنم.

این بانوی هنرمند در مورد میزان درآمدی که از این حرفه دارد، گفت: خدا را شکر درآمد آن بد نیست؛ اما انتظار می‌رود در آینده مردم از این صنایع دستی حمایت و استقبال کنند.

از کار نترسیدم

وی حمایت خانواده و علاقه شدید خود به مس را از مشوقان خود برای ادامه این هنر عنوان کرد و افزود: از صدمات احتمالی برش و فرم دادن به مس نترسیدم و این باعث شد بتوانم کارهای هنری زیبایی را بسازم.

وی در مورد لزوم ورود بانوان به عرصه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: بانوان می‌توانند در کنار مسئولیت اصلی خویش، به این خودباوری برسند که آن‌ها هم می‌توانند بدترین شرایط را تغییر داده و به بهترین شرایط تبدیل کنند؛ این مهم تنها با تلاش، شجاعت و عدم ترس محقق خواهد شد.

وی افزود: مسئولان می‌توانند با حمایت از این هنر و ارائه تسهیلات به بانوان خانه‌دار در کنار آموزش صنایع دستی گامی مهم در راستای اقتصاد مقاومتی بردارند.

بانوی هنرمند یزدی از مسئولان در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست: مسئولان ما را در جهت گسترش کار و همچنین شناساندن این هنر به توریست‌ها حمایت کنند.


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *