تکنیک خلاقیت به چه دردی می خورد؟!

مدتی است که درباره تکنیک های پرورش خلاقیت در سایت نویاب مطالب مختلفی را منتشر می کنیم. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که تکنیک خلاقیت به چه دردی می خورد؟

بگذارید با یک مثال توضیح بدهم. وقتی شما می خواهید با افراد مختلف مبارزه تن به تن – یا دعوا- کنید؛ بعضی از حریفان را می توانید بزنید. به طور طبیعی قدرت بدنی شما از آنها بیشتر است، یا تجربه بیشتری در مبارزه دارید و بدون هیچ مشکلی از پس آنها بر می آیید.

اما قسمت مشکل کار آنجا است که می خواهید با افرادی مبارزه کنید که تجربه و قدرت بدنی آنها برابر یا بیشتر از شما است و اگر با همان روش معمولی خودتان با آنها روبرو شوید، احتمال اینکه از آنها شکست بخورید زیاد است.

تکنیک های رزمی، تکنیک های خلاقانه

اینجا است که «تکنیک های رزمی» اهمیت خودش را نشان می دهد. شما اگر با همین قدرت بدنی که دارید، تکنیک های رزمی مختلف را به خوبی یاد بگیرید، می توانید بسیاری از حریفان را شکست بدهید حتی آنهایی که قبلا قادر به مبارزه با آن ها نبودید.

تکنیک های رزمی علاوه بر این که باعث می شود از عهده حریفان بیشتر و قوی تر بر بیاییم چند ویژگی دیگر هم دارد که برای کار ما به درد می خورد. مثلا اینکه شما برای اجرای این تکنیک ها در ابتدا باید تمرکز کنید اما پس از مدتی آنها در بدن شما جا می افتد و شما به طور ناخودآگاه از آنها استفاده می کنید. ویژگی دیگر این تکنیک ها این است که خیلی از آنها در اصل همان تجربه دیگران است که به ما آموزش داده شده است.

لکن نباید فراموش کنیم که تکنیک های رزمی هم محدودیت دارد و شما هرقدر هم که تکنیک بدانید اما باز افرادی هستند که اینقدر قدرت بدنی دارند که نمی توانید آنها را شکست دهید.

خلاقیت هم دقیقا همین طور است. شما وقتی می خواهید درباره یک موضوعی، ایده های جدید خلق کنید، بعضی از ایده ها هستند که به راحتی به ذهن می رسند اما رسیدن به بعضی ایده ها به این راحتی نیست و شاید اگر از تکینک مناسب استفاده نکنید، هرگز نتوانید به آنها برسید و به عبارتی آنها را شکست دهید!

زندگی با چاشنی خلاقیت

تکنیک های خلاقیت در اصل فکر شما را جهت دهی می کنند و باعث می شوند به جنبه های مختلف یک موضوع توجه کنید و بتوانید به ایده های بیشتری برسید.

ده ها تکنیک مختلف برای خلاقیت پیشنهاد شده است که بعضی پرکاربردتر از بقیه هستند. هر کدام از این تکنیک ها کاربرد خاص خودش را دارد. بعضی به ما کمک می کنند تا بتوانیم ریشه یک مسئله یا مشکل را پیدا کنیم، بعضی برای یافتن ایده های مختلف درباره یک موضوع به درد می خورند، بعضی برای مدیریت ایده پردازی های گروهی هستند و خلاصه هر کدام کاربرد خاص خودشان را دارند.

اگر بتوانیم این تکنیک ها را یاد بگیریم و به درستی از آنها استفاده کنیم، درباره هر موضوعی که با آن مواجه می شویم می توانیم ایده های خوبی پیدا کنیم و رنگ و بوی زندگی با چاشنی خلاقیت را تجربه کنیم!!!


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهید Loading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *