اشتغالزایی برای چهارصد نفر در ” دنیای اقتصاد “

علیرضا بختیاری Alireza Bakhtiari در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل شرکت رسانه‌ای دنیای اقتصاد تابان فعالیت می‌کند. وی از طریق این شرکت هلدینگ، مالکیت روزنامه دنیای اقتصاد، هفته‌نامه تجارت فردا، روزنامه انگلیسی‌زبان فایننشیال تریبون و سایت خبری اقتصادنیوز را در اختیار دارد.

بختیاری فعالیت در حوزه روزنامه‌نگاری و رسانه را از سال ۱۳۶۹ آغاز کرد، در سال ۱۳۷۰ وارد وزارت صنایع و معادن شد، سپس در اواسط دهه ۱۳۷۰ فعالیت رسانه‌ای خود را بعنوان مدیر مسئول ماهنامه فولاد که متعلق به ذوب آهن اصفهان بود از سر گرفت.

وی در سال ۱۳۸۱ روزنامه دنیای اقتصاد را تأسیس کرد و اکنون در جایگاه مدیر مسئول نشریات زیرمجموعه شرکت دنیای اقتصاد تابان، بطور مستقیم بر هر یک از آنها مدیریت می‌کند.

وجه اشتراک نشریاتی که بختیاری مدیریت آنها را در اختیار دارد، تمرکز بر موضوع اقتصاد می‌باشد.

 

راه اندازی روزنامه با فروش منزل شخصی

گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد شامل دو روزنامه اقتصادی به زبان فارسی و انگلیسی است. روزنامه دنیای اقتصاد که به صورت تخصصی و به زبان فارسی منتشر می‌شود و روزنامه فاینشنال‌تریبون که به زبان انگلیسی و با محوریت مباحث اقتصادی فعالیت می‌کند.

سایت اقتصاد نیوز با هدف پوشش اخبار اقتصادی و ارائه گزارش‌ها و اطلاعات مستند در فضای دیجتالی فعال است، سایت دنیای بورس که به صورت تخصصی به تحلیل وضعیت بازار سرمایه می‌پردازد. در کنار بخش رسانه‌ای انتشارات دنیای اقتصاد، مرکز آموزش دنیای اقتصاد و واحد همایش‌ها نیز فعالیت دارند.

 

 سرمایه اولیه گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد از محل منزل شخصی بختیاری تامین شد. ابتدا روزنامه راه‌اندازی شد و اندک‌اندک با گسترش ضریب نفوذ روزنامه فعالیت در حوزه دیجتالی و زمینه‌های دیگر همانند هفته‌نامه و روزنامه انگلیسی توسعه پیدا کرد.

اشتغالزایی برای چهارصد نفر

درباره میزان اشتغال ایجاد شده از طریق این موسسه نیز باید گفت بخشی از اشتغال مربوط به بیمه‌شده‌های رسمی و بخشی هم به صورت آزاد است. قریب چهارصد نفر در این مجموعه به طو مستقیم مشغول هستند؛ اما اشتغال غیرمستقیم برای چاپخانه، شبکه توزیع و حمل‌ونقل، کیوسک‌ها و فروش، آژانس‌های تبلیغات و آگهی خیلی بیش از اینهاست.

در چرخش سرمایه در این حوزه مثل سایر حوزه‌ها، صنایع بالادستی و پایین‌دستی بسیاری وجود دارد.

به طور کلی در دنیای اقتصاد تابان، مدیریت با بختیاری است و ۱۹ مدیر در زیرمجموعه وی فعال هستند. مدیریت محتوا (سردبیرها) و مدیریت اجرا (امور مربوط به اداری، پشتیبانی، مالی، منابع انسانی، درآمدها،روابط عمومی و…) را انجام می‌دهند.

 


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *