فعالیت ۴۸ جوان پرانگیزه در دانرو

به گزارش نویاب؛ این تیم ۴۸ نفره، بعد از ۴سال فعالیت با نام آی‌برتر، حدودا ۲ سال است که با نام دانرو کارش را آغاز کرده است. معرفی خدمات، کالا و محصولات مورد نیاز کاربران براساس محله زندگی‌شان مهم‌ترین وجه کاری دانرو است؛ کاری که به صورت آفلاین در پیک‌ برتر هم انجامش داده‌اند. حالا با همان تجربه و با داده‌های پیک برتر به کارزار آنلاین وارد شده‌اند.

فعالیت ۴۸ جوان پرانگیزه در دانرو

هرچند استارت آپشان هنوز به سوددهی نرسیده اما ایده آنها، کار تیمی و تلاششان می تواند بسیار درس آموز باشد.

آنها بیش از ۵۳۰هزار کسب‌وکار را از سراسر ایران در اپلیکیشن خود ثبت دارند و هدف‌گذاری‌شان این است که تا پایان شهریور ۹۷، یک میلیون کسب‌وکار را از سراسر ایران در اپ خود داشته باشند. همچنین این اپلیکیشن به صورت روزانه توسط ۴۰۰هزار کاربر دیده می‌شود.

تیم دانرو اعتقاد دارد که اگر طی ۲ سال آینده بتوانند با ۴درصد از یک میلیون کسب‌وکاری که قرار است روی دانرو ثبت شود، قرارداد تجاری ببندند، به درآمد ماهانه‌ای بین ۷ تا ۸میلیارد تومان می‌رسند.

دانرو چه کار می کند؟

آنها می گویند: ما تصمیم گرفته‌ایم در همین شرایط موجود، در این مملکت بمانیم و در همین جا کار بکنیم. تهدیدها و چالش‌های زیادی هم وجود دارد اما تیم دانرو فکر می‌کند که فرصت‌های زیادی برای کارکردن وجود دارد. نقاط مختلفی از جهان را دیده‌ایم و تحقیق هم کرده‌ایم و به این نتیجه رسیده‌ام که ایران، بهترین جا برای کار‌کردن و خلق ارزش و ثروت است.

در جامعه ما سهم اس‌ام‌ای‌ها یا کسب‌وکارهای کوچک از درآمد ناخالص ملی نسبت به کشورهای توسعه‌یافته بسیار پایین‌تر است. بنابراین در حال حاضر که علی‌الخصوص برندها هم در حال خروج از ایران هستند، راه توسعه کشور، توسعه اس‌ام‌ای‌هاست. با توجه به هرم سنی جمعیت نیروی شاغل و سرمایه انسانی کشور، جای رشد هم برای‌شان وجود دارد.

اما اس‌ام‌ای‌ها به دلیل توان مالی اندک، شرایط معرفی خودشان به جامعه را ندارند. ما می‌خواهیم به آنها کمک کنیم تا به بهترین شکل خودشان را به جامعه اطراف‌شان معرفی کنند. همچنین به کاربران این خدمت را ارائه می‌کنیم که پول‌شان را به صورت بهینه هزینه کنند و ‌تجربه خرید یا استفاده از هر خدمتی را با دیگران به اشتراک بگذارند.

فعالیت ۴۸ جوان پرانگیزه در دانرو

الان کسب و کارهای کوچک نمی‌دانند که چگونه می‌خواهند خودشان را معرفی کنند، جواب مشخصی ندارند و ما فکر می‌کنیم که دانرو می‌تواند جواب آنها باشد. در دانروی مورد نظر ما، کاربران می‌توانند خدمات متعددی دریافت کنند؛ از رزرو میز رستوران گرفته تا رزرو وقت آرایشگاه، خدمات منازل و … .

دانرو کجا ایستاده؟

ما در مجموع و روی همه مارکت‌های اندروید و آی‌.او‌.‌اس بیش از ۳۰۰هزار نصب داریم. همچنین تاکنون اطلاعات ۵۳۰هزار کسب‌وکار از سراسر ایران در دانرو ثبت شده که حدود ۳۰۰هزار کسب‌وکار مربوط به تهران است.

همین الان هم کسب‌وکارهای بسیار کوچکی از بستر رایگان دانرو استفاده می‌کنند و شاید درآمد هم کسب‌ می‌کنند. بنابراین بخش زیادی از افرادی که در خانه خود محصولی را تولید می‌کنند و توان مالی برای تبلیغ محصول‌شان را ندارند، از بستر رایگان دانرو استفاده می‌کنند.

دانرو نمی‌تواند قانونگذاری ویژه‌ای داشته باشد که مثلا یک کسب‌وکار باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد یا عضو چه صنفی باشد و… بنابراین ما نباید ممانعتی برای حضور کسب‌وکارهای ریز و درشت در دانرو ایجاد کنیم، بلکه نهایت همکاری که دانرو می‌تواند با مراجع و مراکز قانونگذار داشته باشد، این است که ‌اگر اخطاری دریافت کرد، کسب‌وکار مورد اعتراض را حذف کند.


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *