کسب درآمد از راه فریلنسینگ (آزادکاری)

 

فریلنسر به کسی گفته می‌شود که به صورت پروژه‌ای و آزاد برای کسانی که می خواهند بخشی از کار خود را برون سپاری کنند، کار می‌کند. فریلنسر معمولا یکی از مهارت های زیر را دارند: تایپ، طراحی گرافیک، ترجمه، تولید محتوا، مدیریت شبکه های اجتماعی و اینستاگرام، نویسندگی، سئو و  طراحی سایت، برنامه نویسی و … . لیست کامل مهارتهایی که می توانید برای این کار استفاده کنید را می توانید در «مهارت های فریلنسرها» ببینید.

مهارت های فریلنسرها

شما می توانید به سایت هایی که برای این کار طراحی شده اند مراجعه کنید، تخصص یا مهارتی که دارید را معرفی کنید تا از این طریق بتوانید مشتری پیدا کنید.

نحوه کار این سایت ها به این شکل است که بعد از اینکه کارفرما و مجری روی پروژه، زمان و  هزینه آن توافق کردند، کارفرما مبلغ پروژه را به حساب سایت واریز می کند، پس از آنکه مجری کار را تحویل داد و کارفرما حسن انجام کار را تایید کرد، سایت سهم خود را که حدود ۱۵ درصد است از این مبلغ برمی‌دارد و مابقی پول را به حساب مجری واریز می کند. کار دیگری که این سایت ها انجام می دهند رفع اختلاف است. اگر بین مجری و کارفرما اختلافی پیش بیاید این سایت ها کار داوری را هم انجام می دهند. همچنین با امتیازدهی به فریلنسرها به کارفرما کمک می کنند تا بهترین مجری را برای پروژه خود پیدا کنند.

اخیرا در ایران وب سایت های زیادی در حوزه فریلنسینگ فعال شده اند. از جمله این سایت ها می توان به پونیشا، انجام میدم، دورکار، پارسکدرز ، تایپ ایران، پارس فریلنسر، ورکفا اشاره کرد.

شاید این نوع کارها درآمد ثابتی برای ما نداشته باشد، اما به عنوان یک شغل پاره وقت می تواند گزینه مناسبی باشد.

شاید دیدن فیلم زیر هم خالی از لطف نباشد. این فیلم به معرفی سایت «انجام میدم» پرداخته است.

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *