تاسیس اولین زعفران گلخانه ای اشکذر توسط معلم بازنشسته

قبلاً در مورد کشت زعفران به صورت گلخانه ای مطلبی در سایت نویاب درج کرده بودیم. امروز می خواهیم یکی از نمونه های موفق در این عرصه را معرفی کنیم.
حسین حامدی نسب و فرزندش برای اولین بار کشت گلخانه‌ای زعفران را در شهرستان اشکذر اجرا کردند.
 حامدی نسب گفت: این کشت گلخانه‌ای به‌صورت ایروپونیک یعنی بدون آب‌وخاک انجام‌شده است. این روش جدید نسبت به کشت سنتی مزایای متعددی دارد که بی‌نیازی به آبیاری مستقیم و مصرف کم آب فقط جهت مرطوب‌سازی فضای گلخانه از مزیت‌های آن است.
وی اظهار داشت: برای اولین بار به‌صورت آزمایشی ۶۵ کیلو پیاز را در ۷ مترمربع به شکل طبقاتی کشت کردیم که به‌خوبی به بار نشسته و محصول آن در حد مناسبی است.
زعفران گلخانه ای (هیدروپونیک)

وقتی ۱۰۰ متر کار یک هکتار را می کند!

حامدی نسب ادامه داد: استفاده از حداکثر فضا و سطح زیرکشت به خاطر طبقاتی بودن و تراکم کشت از دیگر مزیت‌های کشت گلخانه‌ای زعفران است به طور که در یک فضای صد متری به‌صورت طبقاتی در ۵ طبقه میتوان به‌اندازه یک هکتار زمین کشت کرد.
وی همچنین اضافه کرد: پس از برداشت زعفران، پیاز به خاک منتقل می‌شود تا برای سال بعد تقویت گردد در این مرحله نیز به دلیل تراکم کشت پیاز نسبت به کشت سنتی به زمین و آب کمتری نیاز است.
حامدی نسب با بیان این‌که درکشت سنتی، برداشت زعفران باید قبل از طلوع آفتاب صورت گیرد، ولی در کشت گلخانه‌ای این موضوع منتفی است، گفت: با توجه به اینکه زعفران در معرض نور آفتاب قرار نمی‌گیرد عطروطعم آن کاملا محفوظ و از عیار بالاتری برخوردار است.
وی در پایان تاکید کرد: رواج کشت گلخانه‌ای زعفران با توجه به خشک‌سالی و کمبود آب در استان یزد و اشتغال‌زایی بالا می‌تواند موردحمایت مسئولان قرار گیرد.

دریافت مشاوره از آقای حامدی نسب

آقای حامدی نسب آماده همکاری و مشارکت با کسانی هستند که قصد ورود به این زمینه را دارند. همچنین می توانید برای آموزش کشت زعفران گلخانه ای با این کارآفرین تماس بگیرید. از لینک زیر می توانید شماره تماس ایشان را دریافت کنید.
مطالب مرتبط:

برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *