ای کاش: نرم افزار بیمه از گناه!

نرم افزار بیمه از گناه

هر از چند گاهي گزارشي از آمار بالاي بازديد کنندگان از سايت هاي مستهجن در ايران همراه با ابراز نگراني فراوان از آن منتشر مي شود. در اینجا قصد ندارم درباره اینکه این آمار نسبت به سایر کشورها کم است یا زیاد و درستی آمارها صحبت کنم. نکته ای که می خواهم به آن توجه کنیم این است که در کشورهای دیگر با توجه به فرهنگ خودشان که دیدن این تصاویر برای افراد زیر۱۸ سال غیرمجاز است، انواع ابزارهای کنترلی را طراحی کرده اند. یکی از این ابزارها، «نرم افزارهای والدین» است که به آنها در نظارت و محدود کردن کودکانشان کمک می کند.

اما در فرهنگ ما، ورود به این سایت ها علاوه بر کودکان برای افراد بزرگسال هم غیرمجاز است. از طرفی انواع فیلترشکن به راحتی در دسترس همه قرار دارد، حتی دیگر سایت های دانلود فیلترشکن هم مسدود نیست!!!

همه اینها را گفتم که به اینجا برسم. شاید خیلی ها این مشکل را حس کرده باشند اما چرا تا به حال حتی یک نرم افزار مشابه «نرم افزارهای والدین» خارجی ها، ساخته نشده که با نصب آن بتوان محتوای نامناسب را برای همه مسدود کرد و با نصب آن روی سیستم و موبایل، حتی با استفاده از فیتلرشکن امکان ورود به صفحات نامناسب وجود نداشته باشد؟!

 ای کاش چنین نرم افزاری ساخته می شد که کوچک و بزرگ نشناسد، به راحتی با یک رمز غیرفعال نشود، به سرعت قابل پاک کردن نباشد و با نصب آن خیالمان راحت باشد که هم فرزندانمان آسیب نمی بینند، هم اگر خودمان پایمان لغزید، این نرم افزار ما را از افتادن به گناه بیمه می کند.

با ما همراه شوید:

 • aparat
 • soroush
 • eitaa
 • Instagram
 • bale

 

3 Comments on “ای کاش: نرم افزار بیمه از گناه!”

 1. سلام
  برام جالبه که توی سایت این موضوع را مطرح کردید. چون شاید خیلی ها این مشکل را داشته باشند ولی کسی اون را به زبون نمیاره.
  به نظرم اصل مشکل را درست فهمیدید ولی راه حلتون که کسی نرم افزار برای این کار طراحی کنه کاملا مزخرفه.
  من راه حل خودم را میگم شاید به درد بقیه هم بخوره.
  ۱٫ نرم افزار HT Parents controls را دانلود و نصب کنید. این نرم افزار یکی از نرم افزارها والدین خارجی هست. ولی نسبت به بقیه یه سری مزیت داره. مثلا اینکه وقتی فعال هست هیچ کجای سیستم خودش را نشون نمیده، و اگر کسی پای سیستم شما بشینه اصلا متوجه نمیشه که چنین نرم افزاری نصب کردی و خلاصه آبروریزی نمیشه!!! حتی وقتی که میخاد سایتی را مسدود کنه، خودش را نشون نمیده، فقط میبینی سایت بالا نمیاد.
  ۲٫ تا اینجا اینترنت برای همه سالم شد، به جز کسی که رمز ورود به نرم افزار را داره و میتونه اون را غیر فعال کنه که خود شما باشی.
  اینکه هر لحظه که خواستی، بلافاصله بتونی نرم افزار را غیرفعال کنی، خوب نیست، اینک اصلا هم نتونی اون را از کار بندازی هم خوب نیست. چون نرم افزار خطا داره، ممکنه ببینی سایتی را مسدود نکرده و بخای دستی اون آدرس را بهش بدی که مسدود کنه ، یا یه سایتی که لازمش داری را بیخودی مسدود کرده.
  برای این کار باید رمز نرم افزار را چیزی بگذاری که اولا نتونی حفظش کنی، دوما هر وقت لازمش داشتی با گذاشتن چند ساعت زمان بتونی اون را پیدا کنی.
  شاید راه حلم خنده دار باشه، ولی پیشنهاد من اینه که یک خونه یا اداره ای که از شما دور هست را انتخاب کن، کد پستی ده رقمی اون را به عنوان رمز نرم افزار بگذار، مشکلت حله میشه!!!

  1. با سلام. ممنون از راه حلی که پیشنهاد دادید. هدف اصلی ما از بیان مشکلات این هست که بقیه در مورد اون فکر کنند تا به راه حل خلاقانه برسیم که خدا را شکر در این مورد با کمک شما این کار انجام شد.

  2. طلبه خودش چیه که مجازی هم باشه!!!
   این پیشنهاد در حد طلبگی اون هم از نوع مجازیش بد نیست! ولی اگر یکی یه مقدار وارد باشه، راه در رو زیاد داره.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *