شروع کسب و کار با وام ازدواج

وحید قافی از جوانان یزدی و از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد است که توانسته با سرمایه‌گذاری اولیه ۱۰۰هزار تومان اقدام به راه‌اندازی کارگاه تولیدی «چای بِه» و اشتغالزایی برای ده نفر کند.

وی در این مورد می گوید: دو سال پیش از دو درخت بِه که در باغ خانه داشتیم شروع به تهیه چای بِه کردم و اعضای خانواده و فامیل که از آن استفاده کردند از کیفیت آن بسیار راضی بودند و همین موضوع باعث شد تا این کار را ادامه دهم.

قافی ادامه داد: بعد از آنکه از کیفیت چای تهیه شده مطمئن شدم، بِه را از بازار خریداری می‌کردم و  از طریق یکی از کسانی که دستگاه خشک‌کن در اختیار داشت، چای را تهیه میکردم و سپس با خریداری ظروف، در خانه آنها را بسته‌بندی کرده و به افراد فامیل و آشنایانی که مایل بودند و سفارش می‌دادند می‌فروختم.‌

شروع کسب و کار با وام ازدواج

این کارآفرین یزدی اذعان کرد: با سودی که در این مدت از فروش چای بِه، به دست آمد کم‌کم کار را گسترش دادم و وام ۶ میلیونی ازدواجم را برای خرید یک دستگاه برای تهیه چای استفاده کردم و یک اتاق را برای این کار را در نظر گرفتم.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج ثارالله یزد نقش بسزایی در این زمینه داشت، گفت: بعد از مدتی با کمک وام دریافتی از بسیج سازندگی اقدام به راه اندازی واحد تولیدی «چای بِه» کردم و اکنون ۱۰ نفر به طور مستقیم و ۵۰ نفر به طور غیر مستقیم  در این واحد تولیدی اشتغال دارند.

این فعال اقتصاد مقاومتی گفت: ظرفیت تولیدی این واحد تولیدی چهار تن است  که اکنون حداکثر تا دو تن در ماه تولید چای به داریم و با کمک مسئولان بسیج سازندگی در فکر توسعه و به کارگیری افراد بیشتر در این کارگاه و افزایش میزان تولید هستم.

صادرات چای به

قافی با بیان اینکه این واحد تولیدی در محمدآباد یزد ۱۵ کیلومتری جاده یزد –کرمان قرار دارد، تولیدات ما به شهرهایی چون تهران، شیراز و … ارسال می‌شود و همچنین این محصول از طریق مشتریانی که مستقیم خریداری می‌کند به کشورهایی چون دبی، عربستان، امریکا و فرانسه ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه چای به دارای خواص زیادی است و خاصیت ضد سرطانی، ضدافسردگی، آرامش بخش، تقویت حافظه، قلب،و …، رفع کم خونی و سردرددهای مزمن از خواص آن به شمار می‌آید، ادامه داد: این چای تولیدی بسیار باکیفیت است و اقدام ما به بسته‌بندی محصول موجب افزایش رضایت و تعداد مشتریان شد.

این کارآفرین یزدی با اشاره به هزینه‌هایی بالایی که کار تولیدی به دنبال دارد، تصریح کرد: مسئولان باید شرایط تولیدکنندگان را درک کنند و تسهیلات بانکی بالا و بلند مدت در اختیار آنها قرار دهند و همچنین شرایط دریافت وام را تسهیل کنند.

منبع: یزد رسا


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *