کارآفرینی روحانی جوان مهریزی با ایجاد دامپروری

کارآفرینی روحانی مهریزی

 حجت الاسلام ابوالفضل حایری روحانی ۳۶ ساله مهریزی از سال ۱۳۸۵ فعالیت اقتصادی خود را در بخش کشاورزی آغاز کرده تا حدیث معروف حضرت امام صادق علیه الاسلام که فرموده اند: ‘مردم را با غیر زبانتان بخوانید تا از شما پارسایی، کوشش، نماز و خوبی را ببینند، زیرا این امور آنان را به سوی حق فرا می خواند را در عمل انجام داده باشد.

این روحانی در مورد فعالیت خود می گوید: فعالیت در زمینه دامپروری را در سال ۸۵ با دو راس گاو شیری در شهر مهریز آغاز کردم و در این مدت با همکاری و حمایت همسر و همراهی مسئولان اجرایی با گسترش این واحد دامداری هم اکنون افزون بر ۱۰۰ گاو و گوسفند در این واحد نگهداری می شود.

حجت الاسلام حائری خاطر نشان کرد: با راه اندازی این واحد گاوداری صنعتی زمینه اشتغال ۱۰ نفر در زمینه نگهداری و تولید و فرآوری شیر فراهم شده و در صورت توسعه ای واحد اشتغال ایجاد شده قابل افزایش است.

حایری گفت: فعالیت در این عرصه مهم برای کمک به اقتصاد کشور و بخصوص تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی خللی در سایر فعالیت ها چون کار تبلیغ دین و برنامه های فرهنگی و اجتماعی نکرده است.

فعالیت خانوادگی در دامپروری

وی افزود: هم اکنون در این واحد دامپروری روزانه حدود یک تن شیر تولید می شود که بخش زیادی از آن با کمک همسرم فرآوری و به ماست، دوغ، کره و پنیر تبدیل و برای فروش به یزد و برخی مناطق کشور ارسال می شود.

این روحانی کارآفرین مهریزی ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی زمینه برای کار و فعالیت در عرصه های مختلف اجتماعی و کارآفرینی وجود دارد و باید با همت بلند و جدیت وارد این عرصه شد و از مسئولان نیز انتظار می رود با حمایت از جوانان و کار آفرینان زمینه ورود آنان را در کنار تحصیل به عرصه خدمت فراهم کنندتا مشکل بیکاری جوانان نیز کاهش یابد.

حجت الاسلام حائری امام جماعت مسجد براستین شهر مهریز است که در کنار و فعالیت های فرهنگی و مذهبی مدت یک دهه است در زمینه فعالیت های اقتصادی نیز با ایجاد یک واحد دامپروری برای تعدادی از جوانان مهریزی اشتغال ایجاد کرده است.

منبع: ایرنا


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *