ایده بیار؛ سرمایه ببر!

سایت «میدون» سایتی است که به کاربران خود کمک می کند تا کسب و کار خود را راه بندازند و هرگونه حمایتی را برای آنها فراهم می کند.

مثلا به شما مشاوره می دهد کدام کار مناسب شماست، چه کاری مناسب منطقه انتخابی کسب و کار مد نظ شماست، برای شروع چقدر سرمایه لازم دارید. آموزش های مربوطه را چگونه یاد بگیرید. به شما مشاور معرفی می کند و خلاصه برای بازاریابی محصول کمکتان می کند.

یکی از ایده هایی که خروجی همین سایت بود پخش برنامه تلویزیونی «حرف حساب» بود. در این برنامه کارآفرینان در یک ویدئو کوتاه به معرفی خود و کسب و کاری که به دنبال راه اندازی آن هستند می پرداختند و اگر این طرح نظر سرمایه گذاری را جلب می کرد، این کسب و کار پا می گرفت. به همین سادگی!

یک نمونه موفق

شهرام صادقی یکی از نمونه های موفق این برنامه بود. شهرام صادقی در مورد فعالیت خود اینگونه توضیح می دهد:

“شرکت کیمیا پژوهان صبا برای اولین بار در ایران موفق به ساخت بازیافت ماسه رزینی در ایران شده است. با این اختراع ایران به جمع پنج کشور دارای این تکنولوژی پیوست.

این ماسه در تناژ بسیار زیاد (با مصرف روزانه از۱ تن تا ۱۲۰ تن) در کارگاه و کارخانه های ریخته گری مورد استفاده قرار میگیرد و متاسفانه ضایعات آن در محیط زیست رها می شود.

شایان ذکر است این ضایعات معضل محیط زیستی می باشد ودر حال حاضر بسیاری از شرکت های ریخته گری با دفع این ضایعات روبرو هستند،این دستگاه ساخته شده شرکت ما ظرفیت تولید روزانه ۵ تا ۷ تن در روز را داراست لذا جهت افزایش تناژ تولید نیاز به مشارکت هستیم ظرفیت مورد نظر شرکت ما روزانه ۳۰ تن می باشد تا از نظر قیمت تمام شده امکان رقابت را در اختیار ما قرار دهد.

لازم به ذکر است شرکت ما برنامه تکمیل خط تولید ماسه رزینی را دارد که در صورت توافق با سرمایه گذار این قسمت قابل مذاکره می باشد. همچنین نرخ بازگشت سرمایه نیز ۱۴ ماه است. “

سرمایه به همین راحتی فراهم شد

صابری که برای تحقق هدف خود نیاز به ۱/۵ میلیارد تومان سرمایه داشت، توانست پس از حضور در برنامه مورد توجه تعدادی از سرمایه گذاران قرار گیرد و این افراد با مراجعه به آگهی آقای صادقی در سایت میدون برای همکاری با ایشان اعلام آمادگی کردند.

کارشناسان بخش بازرگانی سامانه میدون پس از بررسی این درخواست ها، با چند نفر از این افراد وارد مذاکره شدند و جلساتی را نیز با حضور دوطرف در کافه میدون برگزار کردند که در نهایت آقای صادقی توانست با آقای امامی برای سرمایه گذاری یک میلیاردی در این کسب و کار به توافق برسد.

جالب است بدانید، آقای امامی پیش از این در کسب و کار آقای سیدابوطالب نیز ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری کرده بود.

این سایت و سایت های مشابه بستر مناسبی فراهم کرده اند تا دست کارآفرینان را در دست سرمایه گذاران بگذارد. با این شیوه ساده هم جوانانی که ایده ای دارند می توانند به آرزو خود برسند، هم پول سرمایه گذاران در بانک خاک نمی خورد! و هم چرخ اقتصاد و اشتغال کشور می چرخد.


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *