راه حل خلاقانه هند برای کاهش حوادث جاده ای

به گزارش نویاب؛ هند برای بهبود ایمنی جاده ها و کاهش حوادث جاده ای قصد دارد از نقاشی های سه بعدی به عنوان سرعت گیر استفاده کند.

هر راننده خوبی می داند ، وقتی یک سرعت گیر را می بینید باید سرعت خود را کاهش دهد. حالا اگر یک نقاشی در جاده مثل سرعت گیر به نظر برسد چطور؟

وزیر حمل و نقل هند نیتین گادکاری چنین تفکری دارد. پیشنهاد این است که از نقاشی های سه بعدی به جای سرعت گیرهای معمول استفاده شود.

راه حل خلاقانه هند برای کاهش حوادث جاده ای ۱

چرا فقط از سرعت گیرهای معمولی استفاده نمی کنید؟ گادکاری در پاسخ گفته است: “ما سعی می کنیم از نقاشی های سه بعدی که به عنوان سرعت شکن  مجازی استفاده می شود برای جلوگیری از تبعات ناخواسته سرعت گیرهای عادی استفاده کنیم.”

راه حل خلاقانه هند برای کاهش حوادث جاده ای ۱

در حال حاضر بسیاری از بزرگراه های هند از سرعت گیر استفاده می کنند. اما به دلیل بی دقتی رانندگانی که با سرعت بالا حرکت می کنند باعث بروز حوادث می شود. در کشوری که بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از جاده را در جهان دارد ، امید می رود که این نقاشی های سه بعدی بتوانند به کاهش این عوارض و نجات جان انسانها کمک کنند. اما این ایده خطر این را دارد که در واقع اجازه دهد تا افراد آشنا با جاده های محلی به هیچ وجه سرعت خود را کم نکنند. فقط با گذر زمان خواهیم فهمید که آیا این ایده خلاق اثربخش است یا خیر.


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهید Loading...)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *