مربای گلبرگ زعفران، ابتکاری از بانوی بهابادی

شاید با  شنیدن نام گل محمدی اولین چیزی که به ذهن هر فرد ایرانی برسد گلاب باشد. اما در بعضی از مناطق ایران کم و بیش از گل محمدی برای تهیه مربا نیز استفاده می شود. مرباهایی که زینت بخش سفره های ایرانی است.

همین ایده باعث ایجاد جرقه تهیه مربا از گل زعفران شد. زعفران محصولی ارزشمند است که در شهرستان بهاباد یزد به وفور کشت می شود. اما تا کنون از گلبرگ های این محصول استفاده ای نمی شد.

تا اینکه یکی از بانوان بهابادی به این فکر افتاد که می توان از گلبرگ های زعفران هم برای تهیه مربایی خوش طعم استفاده کرد.

ایده تولید مربای گل زعفران

 محبوبه محمدی، متولد سال ۶۰ و دارای مدرک فوق دیپلم حسابداری در خصوص فعالیت های اقتصادی خود گفت: بنده حدود هفت یا هشت سال است که یک شرکت تعاونی را با برخی دوستان و همشهریان به ثبت رسانده ام و در این شرکت محصولات سنتی نظیر تولید مربا، ترشی، آبلیمو، آبغوره و فرآورده های لبنی تولید می شود.

وی در خصوص تولید مربا از گل زعفران گفت: کاشت زعفران در بهاباد به صورت فصلی انجام شده و در زمان برداشت تارهای قرمز (مادگی) را از گل ها می کشند و گلبرگ های زعفران دور ریخته می شد. تا کنون کسی به فکر استفاده از این گلبرگ نبود.

 محمدی افزود: با توجه به خواصی نظیر سازگاری با مزاج گرم، نشاط آوری و خون سازی به فکر این افتادیم که این گل ها را فرآوری کنیم. به همین منظور چند بار به صورت آزمایشی مربای زعفران درست کردیم تا ببینیم اگر مورد پسند مصرف کنندگان است به سراغ تولید انبوه برویم.

شکست ها ناامیدمان نکرد

وی با اشاره به چندین مورد شکست در این مسیر گفت: مرباها اوایل کیفیت خوبی نداشت ولی دفعات چهارم و پنجم که کیفیت محصول خوب شد به فکر افتادیم تا از این محصول برای استفاده عموم تولید کنیم.

 

وی با تقدیر از حمایت های سازمان بسیج سازندگی اعلام کرد: فعلاً تولیدمان خیلی زیاد نبوده ولی قرار است در سال آینده با حمایت بسیج سازندگی تولید مربای زعفران را به تولید انبوه برسانیم.
محمدی بیان داشت: مربای زعفران طعم خوبی هم پیدا کرده است. از آنجا که خود گل طعم زعفران کمی دارد، شربت زعفران هم به آن اضافه می کنیم که طعم خیلی خوبی به مربا می دهد.

نیازمند تبلیغ هستیم

وی با اشاره به منافع پیش روی تولید این محصول گفت: مهمترین معضل بحث بازاریابی است. باید ببینیم تقاضا هست یا نه، که آن هم اگر تبلیغ درستی شود و تقاضا خوب باشد می توان به تولید انبوه رو آورد.

محمدی بیان داشت: در مورد فعالیت مشاغل خانگی خیلی کارها می شود انجام داد. چون مردم اکنون از محصولات صنعتی بیزار شده و به محصولات طبیعی و سنتی روی آورده اند. ولی باید حمایت شایسته ای از سوی مسئولین از اینگونه اقدامات صورت بگیرد.

وی در پایان با تاکید بر لزوم تکیه بر تولیدات کشاورزی و بومی گفت: باید کشاورزی را تقویت کنیم تا مشاغل مرتبط با آن افزایش پیدا کند و محصولات با کیفیت ارائه شود.

حمایت بسیج سازندگی

اکبر زینلی مسئول جهاد سازندگی سپاه بهاباد با اشاره به تولید این محصول گفت: امسال سال اول تولید مربای زعفران بود با این وجود استقبال خوبی از آن شد.

وی گفت: اما متاسفانه بزرگترین مشکل تولید این مربا فصلی بودن آن است. چرا که فقط در ایام برداشت زعفران و به مدت ۱۵ الی ۲۰ روز می توان مربای گلبرگ زعفران تهیه کرد و بعد از این مدت گلبرگ ها خراب می شوند.

زینلی با اشاره به ارزش بالای این ابتکار عنوان کرد: قبلا این گل ها خوراک دام می شد، اما امروز با این ابتکار می توان از هدر رفت این سرمایه جلوگیری کرد.

مسئول جهاد سازندگی سپاه بهاباد در خصوص حمایت این نهاد از تولید این محصول ابراز داشت: اگر کارگاهی برای این منظور احداث بشود خیلی خوب است، بسیج هم مشکلی بابت پرداخت وام اقتصاد مقاومتی به آن ندارد، اما اداره بهداشت به راحتی مجوز این فعالیت را نمی دهد و باید پیگیری های این موضوع صورت بگیرد.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای گسترش تولید این محصول گفت: برنامه ریزی برای برگزاری جلسه ای آموزشی جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به کشاورزان صورت گرفته، تا به این وسیله هر یک از کشاورزان خودشان در زمان برداشت زعفران بتوانند مربای زعفران هم تولید کنند.

زینلی افزود: برای گسترش فرهنگ استفاده از این محصول نیز قرار است سال آینده در تمام مراکز بسیج استان مربای زعفران عرضه شود.

منبع: یزد رسا


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *