موسس شیرین عسل با ۱۲۷ واحد پاس کرده ترک تحصیل کرد

یونس ژائله

یونس ژائله یکی از کارآفرینان بزرگ ایران است که کار خود را از صفر شروع کرده و برای رسیدن به موفقیت روی بسیاری از باورهای غلط پا گذاشته است. مثلا خیلی‌ها معتقدند «حتما باید در رشته تخصصی خودمان کار کنیم» و خیلی از دانشجویان هم همه چیز را در مدرک گرفتن می دانند. اما ایشان نشان داد واقعیت چیزی جز این است.

زندگی نامه

یونس ژائله در سال ۱۳۴۱ در خانواده ای پرجمعیت در تبریز به دنیا آمد. پدرش، نظامی بود و با خانواده ۸ نفره اش دائم در شهرهای مختلف نقل مکان می کرد. با شروع جنگ تحمیلی، به جبهه رفت و ۲۴ ماه در منطقه کردستان خدمت کرد.

تحصیلات

سال ۶۲ در رشته بیهوشی دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل شد اما بعد از گذراندن ۱۲۷ واحد، دانشگاه را رها کرد.

فعالیت اقتصادی

سال ۶۴ هم زمان با تحصیل در دانشگاه مغازه کوچکی اجاره کرد تا موادغذایی بفروشد. پس از مدتی کار در بازار و بسته بندی بیسکویت‌های خارجی که به صورت فله ای بودند، کارگاه تولیدی بیسکویت را افتتاح کرد. پس از آن با تحقیق روی چگونگی ساخت دستگاه‌های صنعتی و پخت انواع بیسکویت توانست دستگاه های مورد نیاز را بسازد و کارخانه شیرین عسل را درسال ۱۳۷۱ تاسیس کند.

پس از آن شرکت «سالمین» را خرید و شرکتهای فراوری کاکائو و پخش سراسری ایران را تاسیس کرد. سپس با خرید و سودآور کردن شرکتهای زیانده و راه اندازی خطوط تولید جدید از دامداری و مرغداری گرفته تا صنایع بسته بندی و پخش، کسب و کار خود را دائما بصورت افقی و عمودی توسعه داد.

یونس ژائله امروز حدود ۱۱ هزار پرسنل دارد، محصولاتش را به ۶۵ کشور دنیا صادر می کند و فقط در سال ۸۴ حدود ۳۰ میلیون دلار صادرات داشته است.

وی ۶ سال متوالی به عنوان صادرکننده نمونه کشور و اولین کارآفرین نمونه ملی معرفی شده است.

توصیه ها

آقای ژائله در جمع دانشجویان گفت: همه جای دنیا فرصت‌های طلایی وجود دارد، کافی است آن‌ها را بشناسیم و در ذهن خود آن‌ را اصلاح کنیم، چرا که کشور ما کشوری دارای منابع مالی و نیروی تحصیل کرده است، اما پشتکار در انجام امور کم است.
او در صحبت‌های خود مدام روی کار، پشتکار و اعتماد به نفس تاکید کرد و گفت: هدف هر اندازه هم بزرگ باشد، دست نیافتنی نیست، به شرطی که پشتکار وجود داشته باشد و همراه آن نیز اراده ملی نیز حامی آن باشد.

 

  • aparat
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *