کسب درآمد از پنل خورشیدی

به تازگی کمیته امداد برای ایجاد استقلال مالی افراد زیر پوشش خود، برای این افراد نیروگاه خانگی پنج کیلوواتی ایجاد می کند. برای این کار لازم است ابتدا حدود ۲۵ میلیون تومان سرمایه گذاری شود که این مبلغ را کمیته امداد پرداخت می کند. پس از راه اندازی، پنل های خورشیدی علاوه بر پرداخت اقساط خود، درآمد ماهانه ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومانی برای خانوار خواهد داشت. تنها کاری که صاحب خانه باید انجام دهد تمیزکردن مرتب پنل های خورشیدی است، چراکه میزان تولید برق پنل ها متناسب با میزان دریافت نور خورشید وتمیزی سطح پنل تغییر می کند.

عمر مفید این پنل ها ۲۰ سال تخمین زده می شود. با نصب این پنل ها پس از چهار سال سرمایه اولیه برمی گردد و ۱۶ سال باقی مانده سود خالص این سرمایه گذاری خواهد بود.

اگر قصد راه اندازی این کار را دارید، لازم است بدانید عملکرد پنل های خورشیدی در مناطقی که آفتاب زیاد دارند و دمای هوا نسبتا پایین است عملکرد مناسبی دارند و اگر در منطقه شما هوا گرم است، باید در مورد میزان تولید برق پنل ها بیشتر تحقیق کنید.

حمایت از تولید برق با این روش از سیاست های مهم وزارت نیروست و خرید برق آن به صورت تضمینی توسط دولت و با قیمت مناسب انجام می شود.

One Comment on “کسب درآمد از پنل خورشیدی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *