دانش آموزی که ناخواسته بنزین تولید کرد!!!

سمیه شایسته پور

این دانش آموز اهل قم، از سوم راهنمایی کار روی پلاستیک را شروع کرد. ابتدا کتاب های مرتبط با این موضوع را مطالعه کرد. او فهمید می توان پلاستیک را با سرکه و شیر مخلوط کرد و از آن یک ماده خمیری درست می کنند. به فکر افتاد که چرا کسی پلاستیک ها را کاملا از بین نمی برند تا طبیعت را آلود نکنند. یک سال روی این سوال کار کرد تا در سال ۸۶ توانست ماده ای اختراع کرد که پلاستیک را به طور کامل در خودش تجزیه می کرد و از بین می برد.

جالب اینجاست که او وقتی در سال ۸۶ پلاستیک را تجزیه کرد، توانسته بود بنزین تولید کند ولی خودش خبر نداشت. چون اصلا دنبال تولید بنزین نبود و صرفا می خواست پلاستیک ها را نابود کند.

او توانست در سال ۹۶ این اختراع را ثبت جهانی کند و جزو معدود طرح هایی باشد که در سراسر دنیا به آن واکنش نشان دادنداهمیت این اختراع آنجاست که در سایر طرح های مشابهی که در دنیا پلاستیک را تبدیل به سوخت می کنند، حداکثر می توانند ۴۰ درصد پلاستیک را تبدیل کنند ولی در کار این مخترع ایرانی بازده کار ۱۰۰ درصد است.
با حمایت رسانه ای که از این مخترع در شبکه افق سیما انجام شد، یک فرد خیر روی این طرح سرمایه گذاری کرد و الآن آماده عرضه به مشتریان است.

با ما همراه شوید:

 • aparat
 • soroush
 • eitaa
 • Instagram
 • bale

7 Comments on “دانش آموزی که ناخواسته بنزین تولید کرد!!!”

 1. با سلام
  تو این فایلِ دانش آموزی که ناخواسته بنزین تولید کرد، مجری میگه که ی شرکت براساس طرح خانم شایسته پور ی دستگاه ساخته، لطفا اسم نشانی این شرکت رو معرفی کنید… با تشکر

  1. سلام. توی فیلم در مورد اسم شرکت چیزی گفته نشده، توی اینترنت هم جستجو کردیم، فقط یک ایمیل از خانم شایسته پور تونستیم گیر بیاریم و براشون ایمیل فرستادیم ولی هنوز چیزی جواب ندادند.
   راه دسترسی دیگه ای هم به ایشون نتونستیم پیدا کنیم.

   1. ممنونم از پیگیریتون
    فقط در صورت امکان ایمیل آدرس خانم شایسته پور برام ایمیل کنید

 2. با سلام چگونه می توانم برای خرید این دستگاه با خانم شایسته پور تماس برقرار کنیم ، تلفن یا ایمیلی از ایشان دارید، برایم ایمیل کنید متشکر میشوم

 3. با سلام خدمت دوستان و مدیر سایر.لطفا شماره و یا ایمیل و یا هر نشان که باعث برقرای ارتباط با خانوم سمیه شایسته پور شود به ایمیل من ارسال کنید. با تشکر nimabr76@gmail.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *