ساخت دستگاه مورد نیاز صنایع کاشی توسط جوان مبتکر میبدی

محمدعلی طالبی

معرفی جوان کارآفرین

به گزارش میبد خبر، محمدعلی طالبی جوان مبتکر و نخبه پایگاه بسیج علمی قمر بنی هاشم میبد بیان داشت: بنده متولد ۱۳۷۰ دارای مدرک لیسانس تاسیسات برودتی و تهویه مطبوع می باشم و در دانشکده امام خمینی میبد در حال تدریس می باشم. در سال ۱۳۹۲ با همراهی دو جوان دیگر اقدام به برپایی مجموعه ای در زمینه صنایع برودتی کردیم.

وی با اشاره به اینکه مهندس طراح و مسئول  فروش این مجموعه است، افزود: در حال حاضر یک مهندس با مدرک لیسانس، دو نیروی کار فوق دیپلم و سه نیروی کار دیپلم همگی دررشته ی تاسیسات و یک حسابدار در این مجموعه به همراه بنده مشغول به فعالیت  هستیم.

مزایای محصول ساخته شده

نکته قابل توجهی که می بایست ذکر شود این است که اندازه و ابعاد این دستگاه ها طبق درخواست کارفرما قابل طراحی و ساخت می باشد در صورتی که دستگاه های خارجی این قابلیت را ندارند و در ابعاد مشخص و ثابتی ساخته می شوند.

جوان مبتکر میبدی درباره ساخت پکیج یونیت یا دستگاه روف تاپ پکیج (roof top package) توضیح داد:ای محصول، دستگاه تهویه مطبوعی است که عمل تهویه کامل هوا شامل کنترل درجه حرارت هوای ورودی به محیط (هم سرمایش و هم گرمایش)، کنترل رطوبت، چرخش هوا در محیط و فیلتر کردن هوا را در یک واحد یکپارچه انجام می دهد و چون به موتورخانه نیازی ندارد و معمولا روی پشت بام نصب می شود به آن roof top گفته می شود.

پیدا کردن ایده کار

طالبی در مورد ایده این طرح گفت: ساخت این دستگاه هنگامی به ذهن این مجموعه رسید که در اتاق چاپ دیجیتال بسیاری کارخانه های کاشی دستگاه کولر گازی اسپلیت میگذارند ؛ چون داخل این اتاق ، چاپ دیجیتال قرار می گیرد و این چاپ دیجیتال از خود غبار شیمیایی بیرون می دهد این غبار شیمیایی بدنه ی اسپلیت را نابود می کند.

این مجموعه با هوش اقتصادی خود این مشکل را رفع کرد و دستگاهی را ساخت که در برابر عوامل شیمیایی و هوای گرم محیط مقاوم باشد و ظرفیت آن سه برابر  دستگاه کولر گازی ۳۲۰۰۰ اسپلیت عمل کند و قابل تغییر به ظرفیت های بیشتری نیز می باشد. و همچنین بار مصرفی برق آن نیز به مراتب از دستگاه های موجود کم تر است.

منبع: سایت میبد خبر

با ما همراه شوید:            

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *