بومی سازی: پرورش گوجه فرنگی در گلدان های آویز وارونه

گلدان های آویز وارونه

مقدمه

شاید یکی از نوستالژی های افرادی که در آپارتمان و خانه های با فضای کم بدون حیاط یا باغچه زندگی می کنند، این باشد که برخی سبزیجات مورد نیاز خود را خود کشت کنند ؛ نه تنها از سبزیجات ارگانیک بهره ببرند، بلکه از این فعالیت لذت برده، و فضای دلپذیری را در خانه ایجاد کنند ، اما محیط خانه و فضای کم به آن ها اجازه نمی دهد، که در حیاط باغچه داشته باشند، یا درخانه گلدان قرار دهند ؛ ما در اینجا قصد داریم روش کشت با گلدان های آویز وارونه را برای شما شرح دهیم، که این مسئله را برای شما حل می کند.

گلدان های آویز وارونه

طراحی گلدان های آویز وارونه به گونه ای است که پس از مدتی (بسته به نوع  گیاه کاشته شده در گلدان ) گیاه به آرامی به سمت بالا (جهت خلاف جاذبه زمین ) رشد کرده و زیبایی طبیعی خاص و متفاوتی را بوجود می آورد . این گلدان در هر کجای خانه قرار گیرد ، حس طراوت و شادابی را انتقال می دهد و انتخاب سلیقه های خاص خواهد بود .

مزایا

مزایای بسیاری در رشد گیاهان گوجه فرنگی به صورت گلدان آویز وارونه است. بسیاری از دوستداران گوجه فرنگی برای افزایش محصول و سهولت در رشد سبزیجات، به این روش برای رشد گیاهان گوجه فرنگی مراجعه کرده اند.

گوجه فرنگی خانگی با استفاده از گلدان آویز وارونه

هنگام رشد گوجه فرنگی به صورت وارونه ، بیشتر در یک باغ خارج از منزل در یک ظرف پرورش داده می شوند. کسانی که عاشق باغ هستند اما فضا ندارند ، مطمئناً می توانند از گوجه فرنگی خانگی لذت ببرند. کسانی که فاقد مساحتی هستند که ۶ تا ۸ ساعت خورشید مورد نیاز گیاهان گوجه فرنگی را دریافت کنند ، از رشد گوجه فرنگی خود در یک ظرف نیز بهره مند می شوند. گیاهان گوجه فرنگی آنها را می توان در طول روز از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد تا در نور آفتاب بمانند.

گلدان های آویز وارونهبرتری نگهداری از گوجه فرنگی با گلدان آویز وارونه

یکی دیگر از مزایای رشد گوجه فرنگی به صورت وارونه این است که نیازی به پوسته پوسته شدن نیست. گیاهان گوجه فرنگی با افزایش قد آنها به حمایت نیاز دارند. با آویزان شدن گیاه ، وزن به طور طبیعی به سمت زمین می افتد. 

گلدان های آویز وارونهبا رشد گوجه فرنگی در یک ظرف علفهای هرز را از بین می برد. کسانی که در زمان کوتاهی روزانه به باغ می روند ، از رشد گوجه فرنگی وارونه سود زیادی می برند.

همچنین ، افرادی که دارای خاک فقیر هستند ، مجبور نخواهند شد از طریق تهیه خاک مخصوص رشد مناسب گوجه فرنگی سالم را محیا کنند.

احتمالاً بزرگترین فایده برای تولید کنندگان گوجه فرنگی این است برخورد آفات با گیاه کاهش می یابد ؛ این نوع کشت گوجه فرنگی به دلیل آویزان شدن از زمین ، رسیدن آفات به گیاه گوجه فرنگی را دشوار می کند. بعلاوه ، جدا بودن گیاهان گوجه فرنگی باعث کاهش آفاتی می شود که به راحتی در هنگام رشد در باغچه فضای باز از یک گیاه به گیاه دیگر منتقل می شود.

به علاوه ، از آنجا که گوجه فرنگی ها هرگز با زمین تماس نمی گیرند ، دیگر نیازی به مقابله با مشکل پوسیدگی نخواهید داشت که پرورش دهندگان گوجه فرنگی معمولاً هنگام تماس گوجه فرنگی هایشان با خاک با آن برخورد می کنند.

رشد گوجه فرنگی در گلدان آویز وارونه 

رشد گوجه فرنگی به صورت وارونه به نفع گیاه نیز می باشد . به عنوان مثال ، رشد گیاهان گوجه فرنگی وارونه می تواند به گیاهان گوجه فرنگی شما کمک کند تا محصول بهتر و بزرگتری تولید کنند. این امر به دلیل جریان هوا بهتر در اطراف گیاه و عدم استرس کمتر در شاخه ها در هنگام رشد می باشد .

گوجه فرنگی همچنین سریع تر از محصولاتی که به روش سنتی در یک باغ در فضای باز پرورش می یابند رسیده می شود.

گلدان های آویز وارونه گلدان های آویز وارونه

خواهید فهمید که گیاهان کوچکتر با این روش رشد مناسبتری دارند . رشد گوجه فرنگی وارونه فقط به انواع کوچکتر گوجه فرنگی محدود نمی شود. بسیاری از کشاورزان دریافتند که بهترین نوع گوجه فرنگی بصورت وارونه رشد می کند ، و نه گوجه فرنگی که در یک باغ سنتی در خارج از خانه رشد می کنند. با توجه به گوجه فرنگی های بزرگ و سرسبز که از این طریق تولید می شوند ، به راحتی می توان فهمید که چرا باغبانان اینگونه احساس کرده اند.

به جای گشت ، زانو زدن در خاک و برداشت چند گوجه فرنگی برای سالاد از این روش استفاده کنید .


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( (2 votes, average: 3٫50 out of 5)
Loading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

 

 

One Comment on “بومی سازی: پرورش گوجه فرنگی در گلدان های آویز وارونه”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *