زود فود: سرو غذا از پشت بام تا درِ خانه

کیارش عباس زاده بنیان گذار زود فود در مصاحبه ای که روی شبکه آپارات جای گرفته می گوید:« نه پدر پولدار داشتم و نه ارتباطات خاصی بلکه توانستم با تکیه بر کار اصولی؛ چیزهایی را که دوست داشتم بسازم و امروز خودم راضی هستم. قبل از اينكه در ايران بخواهم زودفود را راه اندازي كنم در انگلستان از تعطيلات سال ۲۰۰۹ كارهايي را شروع كرده بودم، البته آن زمان اصلا اسم خاصي نداشت؛ من چند ماهی آنجا کار کردم و توانستم سایت هایی را که در این زمینه فعالیت داشتند بررسی کنم و یک سری چیزها را از آنها الگوبرداری کردم.

بعد از فارغ التحصیلی در تیرماه همان شبی که به ایران برگشتم نیمه شب به پدرم گفتم که من طرحی دارم و ایده ام را با او در ميان گذاشتم كه خیلی استقبال کرد و گفت شروع کن و من هم از شدت هیجانی که داشتم نخوابیدم و از همان لحظه كار را آغاز كردم و به فارسی کردن چیزی که در انگلستان ساخته بودم پرداختم و بعد تا ۹ صبح منتظر شدم که گروهی از دوستانم که ۸،۹ نفر بودند بیدار بشوند تا طرح و ايده ام را با آنها مطرح كنم.

همان روز قراري با آنها گذاشتم و دعوت كردم كه به من ملحق شوند تا این کار را در کنار هم آغاز كنيم که اتفاقا هم استقبال كردند. يادم هست به آنها گفتم درست است که الان هیچ کدام پولی نداریم ولی قول می دهم بعد از چند سال هم از نظر شغلی و هم مالی پیشرفت زیادی داشته باشيد و بی نیاز شوید و رشد کنید. و خدا را شاکر هستم که این اتفاق بعد از چند سال افتاد و همه آن افراد حالا در جایگاه های خوبی هستند.»

او در ادامه صحبت های خود اضافه میکند:« چند ماه ابتدایی کار البته خیلی سخت بود. ما دفتر کار مشخصی نداشتیم و از خانه و اتاقی که در پشت بام خانه بود به عنوان دفتر استفاده می کردیم؛ اتفاقا در کارآفرینی هم مبحثی وجود دارد تحت عنوان کارآفرینان گاراژی یا پارکینگی و خیلی از شرکت های بزرگ مثل اچ پی، اپل و… کار خودشان را از یک گاراژ کوچک شروع کرده اند زيرا پولی براي سرمايه گذاري نداشته اند و ما هم شرایطی شبیه به آن ها داشتیم»

خلاصه داستان راه اندازی و ترقی این کسب و کار را را می توانید از لینک دانلود و مطالعه کنید:

دانلود مصاحبه کامل

منبع: نشره آینده نگر (ماهنامه اتاق بازرگانی تهران)

به این مطلب چه نمره ای می دهید؟    ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

با ما همراه شوید:            

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *