بومی سازی: دستگاه درست کردن زولبیا

در مطالب قبلی که درباره روش های خلاقانه تهیه زولبیا صحبت کردیم (اینجا و اینجا) درباره خلاقیت در پخت زولبیا صحبت کردیم و به لزوم داشتن خلاقیت در تزئین آن نیز پرداختیم، در این مرحله قصد داریم درباره صنعتی کردن این خلاقیت ها بحث و گفت و گو کنیم. تولید دستگاه های زولبیا زن موضوع اصلی ما در ادامه این مقاله است. پس اگر می خواهید درباره این دستگاه ها، نحوه کارکرد آن ها و نقش شان در توسعه کسب و کار اطلاعاتی کسب کنید، با ما همراه باشید.

دستگاه های زولبیا زن

تولید زولبیا به روش سنتی

تولید زولبیا که در گذشته به شیوه ای سنتی انجام می گرفت، کاری زمان بر به حساب می آمد. ضمن اینکه در این روش ایراداتی نیز وجود داشت. از جمله اینکه در تهیه زولبیا به شیوه سنتی خطاهای انسانی بالا رفته و ظرفیت تولید نیز به شکل چشم گیری کاهش پیدا می کند. همچنین طبیعی است وقتی چند نفر در تولید زولبیا نقش داشته باشند، محصول نهایی از نظر شکل و ظاهر یک‌نواختی خود را حفظ نکرده و کیفیت مناسبی نداشته باشد.  به همین خاطر است که در کارگاه های شیرینی پزی امروزه بیشتر از دستگاه های زولبیا زن استفاده می شود. اگرچه در تولیدات خانگی همچنان بهره بردن از روش های سنتی ارجحیت بیشتری دارد.

ماشین آلات صنعتی شیرینی پزی

آنچه معمولاً برای کارگاه های شیرینی پزی اهمیت دارد، تولید یک‌نواخت زولبیا، همراه با بالاتر بردن میزان ظرفیت تولید است. به همین خاطر در سال های گذشته روی آوردن به ماشین آلات صنعتی به یک امر متداول تبدیل شده است. امروزه کارگاه های زیادی از دستگاه های زولبیا زن استفاده می کنند. اجازه دهید در تقابل با روش سنتی، این روش را روش صنعتی تولید زولبیا بنامیم و باهم مزایا و معایب آن را بررسی کنیم:

مزایای استفاده از دستگاه در تولید زولبیا

با استفاده از دستگاه های زولبیا زن، یک واحد کارگاهی به راحتی می تواند میزان قابل توجهی زولبیا تولید کند. ضمن اینکه محصول تولید شده در نهایت از نظر شکل و اندازه تقریباً یک شکل خواهد بود؛ که این یک شکل و یک اندازه بودن زولبیا علاوه بر اینکه ظاهر خوبی دارد، بسته بندی محصول را نیز راحت‌تر می کند. همچنین به این خاطر که دمای دستگاه های زولبیا زن قابل تنظیم است، پخت زولبیا به صورت یکنواخت صورت می گیرد.

معایب استفاده از دستگاه 

البته این دستگاه ها نیز عیب و ایردات خودشان را نیز دارند. از جمله اینکه خود دستگاه نیاز به مراقبت دارد و پیوسته باید سرویس شده و شستشو داده شود. همچنین برای راه اندازی دستگاه نیاز به یک یا دو کارگر خواهد بود که باید تمام مدت به روند کار دستگاه نظارت کرده و بخشی از کار را بر عهده بگیرند. ضمن اینکه دقت عمل دستگاه ها بر اثر استفاده زیاد به مرور زمان کاهش یافته و روی کیفیت محصول نهایی اثر می گذارد.

دستگاه های زولبیا زن

 ساختمان داخلی دستگاه های زولبیا ساز

یک دستگاه زولبیا زن معمولاً از دو بخش مجزا تشکیل شده است.

 بخش تزریق مواد و مایع خمیر زولبیا

در این بخش مایع خمیر داخل مخزن تزریق ریخته شده و به کمک یک دستگاه تزریق و طبق یک برنامه از پیش تعیین شده، روی سینی جوش تزریق می شود. هر دستگاه ممکن است برای تزریق مایع برنامه های متفاوتی داشته باشد؛ این برنامه ها به شما کمک می کند، تا زولبیای خود را در طرح و اندازه های گوناگونی تولید کنید. برای مثال اغلب دستگاه های زولبیا زن قابلیت تولید زولبیای رشته ای و حلقوی را در اندازه و طرح های متنوع دارند. حجم مخزن دستگاه نیز بسته به بزرگی واحد تولیدی، در زمان خرید دستگاه قابل انتخاب است.

دستگاه های زولبیا زن

 سینی جوش

بخش دوم دستگاه های زولبیا زن، سینی جوش آن است. جنس این سینی ها معمولاً تمام استیل است؛ که حرارت را به خوبی انتقال داده و از چسبیدن مواد نیز جلوگیری می کنند. بخش تکمیل کننده سینی های جوش، قالب های آماده ای هستند که روی سینی دستگاه سوار شده، کمک می کنند تا محصول نهایی از لحاظ شکل و اندازه یکنواختی خود را حفظ کند. ضمن اینکه برای کنترل دمای روغن در سینی های جوش از یک دستگاه کنترل دما استفاده می شود. دلیل استفاده از دستگاه نظارت بر دما این است که زولبیاهای تولیدی به یک میزان پخته شوند و همچنین از سوختن روغن جلوگیری گردد.

 بومی سازی دستگاه های زولبیا زن

اگر بگوییم برای یک کارآفرین، هیچ سدی وجود ندارد؛ دروغ نگفته ایم. اگرچه برای تولید زولبیا به روش صنعتی می توانید از دستگاه های زولبیا زن موجود در بازار کمک بگیرید، ولی این موضوع به این معنا نیست که خودتان نمی توانید دستگاه زولبیا زن بسازید. برای این منظور کافی است در ابتدا تحقیقات لازم را به عمل بیاورید و در گام بعدی از نزدیک با این دستگاه و نحوه کار آن آشنا شوید.

سیستم کلی دستگاه های زولبیا زن ساختمان پیچیده ای ندارد. همین طور که گفته شد، دستگاه از دو بخش مجزا تشکیل شده که روی هم سوار شده اند. ساخت بخش سینی جوش و قالب ها که به نظر کار سختی نیست و به راحتی انجام پذیر است. برای نصب سیستم های کنترل دما و فشار نیز می توانید از دستگاه های موجود در بازار کمک بگیرید.

اما مهم ترین بخش دستگاه؛ مهم ترین بخش دستگاه های زولبیا زن، بخش تزریق مایع زولبیاست. در طراحی و ساخت این بخش نیاز به تحقیق و دقت بیشتری دارید. و البته با کمی خلاقیت می توانید تغییرات جالبی نیز در آن اعمال کنید. فراموش نکنید که هدف ما در ابتدا ایجاد خلاقیت در پخت زولبیا بود. پس اگر بتوانیم امکان زدن طرح های متفاوت را در این بخش فراهم کنیم، اتفاق ویژهای خواهد بود. موضوعی که احتمالاً با استفاده از طرح قیف های مختلف امکان پذیر خواهد بود.

سخن پایانی

داشتن خلاقیت در کسب و کار، امروزه کلید پیروزی است. اگر به فکر پیشرفت هستید و می خواهید تغییری در کارگاه شیرینی پزی خود به وجود بیاورید، توصیه ما این است که فرصت را از دست ندهید. هدف اصلی در این سه مقاله این بود که به شما کمک کنیم تا با داشتن خلاقیت در تولید زولبیا و بامیه به بهبود کسب و کار خود بپردازید. امیدواریم مطالعه این مطالب برایتان مفید بوده باشد.

 

مطالب مرتبط:

خلاقیت در پخت زولبیا و بامیه

خلاقیت در پخت زولبیا و بامیه (۲)


برامون مهمه بدونیم نظر شما درباره این مطلب چیه؟ لطفا به این مطلب امتیاز بدهید: ( شما اولین نفر هستید که امتیاز می دهیدLoading...)

با ما همراه شوید:

  • aparat
  • telegram
  • soroush
  • eitaa
  • Instagram
  • bale
  • hamsa
  • idpay

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *